​Ermenistan’ın Atina Büyükelçisi, Pantheon Sosyal ve Siyasal Bilimler Üniversitesi`ne Ermeni Soykırı - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

28 Temmuz 2022  

​Ermenistan’ın Atina Büyükelçisi, Pantheon Sosyal ve Siyasal Bilimler Üniversitesi`ne Ermeni Soykırı -

​Ermenistan’ın Atina Büyükelçisi, Pantheon Sosyal ve Siyasal Bilimler Üniversitesi`ne Ermeni Soykırı ​Ermenistan’ın Atina Büyükelçisi, Pantheon Sosyal ve Siyasal Bilimler Üniversitesi`ne Ermeni Soykırımı hakkında kitaplar hediye etti

27 Temmuz'da Ermenistan’ın Atina Büyükelçisi Tigran Mkrtchyan, Pantheon Sosyal ve Siyasal Bilimler Üniversitesi'ni ziyaret etti ve üniversitenin rektörü Profesör Kristina Koulouri ile bir araya geldi.

Görüşme sırasında taraflar, eğitim ve bilimde üniversiteler arası işbirliğine değinerek, Ermenistan ve Yunanistan'ın yüksek öğretim kurumları arasındaki işbirliğinin deneyim alışverişi, öğrenci değişim programları, ortak araştırma çalışmaları, ortak çalışmalar yoluyla daha da güçlendirilmesi ve genişletilmesini önemsediler.

Ermeni Büyükelçi ile Yunan Profesör ortak etkinlikler düzenleme umutlarını da ifade ettiler. Büyükelçi Mkrtchyan, Pantheon Sosyal ve Siyasal Bilimler Üniversitesi'nin kütüphanesine Ermeni Soykırımı, Ermeni halkının tarihi ve edebiyat üzerine çok sayıda kitap hediye etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+