​İstanbul`da bir Ermeni genç 5 kişinin saldırısına uğradı - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

28 Temmuz 2022  

​İstanbul`da bir Ermeni genç 5 kişinin saldırısına uğradı -

​İstanbul`da bir Ermeni genç 5 kişinin saldırısına uğradı ​İstanbul`da bir Ermeni genç 5 kişinin saldırısına uğradı

Üsküdar’da ikamet eden Arlen Demirhan, bir grubun saldırısına uğradı. Yolda yürürken bir kişi ‘Sen eşime mi baktın’ gerekçesiyle Demirhan’a saldırdı. Olaya dört kişilik bir grup daha dahil oldu. Yüzünden ve vücudunda yaralar alan Demirhan, hastanede tedavi altına alındı. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Olay, 22 Temmuz Cuma günü Üsküdar Fıstıkağacı’nda meydana geldi. 21 yaşındaki Arlen Demirhan, akşam saatlerinde anneannesinin evinden ayrılarak evine doğru gidiyordu. Yolda eşiyle birlikte yürüyen bir kişi, Demirhan’a ‘Sen eşime mi baktın?’ diyerek saldırdı. Şahıs, ıslık çalarak bir başka grubu da olaya dahil etti. Tekme darbeleri de alan Demirhan’ın yüzünde ve vücudunun çeşitli bölgelerinde yaralar oluştu.

Olayın ardından polisler Demirhan’ın ifadesini aldı, olay yerinde bulunan mobese kameraları inceleniyor. Patrikhane'de yapılan açıklamaya göre olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı. Diğer saldırganlar aranıyor.

Ambulansla hastaneye kaldırılan Demirhan, böbreğinde oluşan hasar nedeniyle ameliyata alındı. Anneanne Pırlanti Yaldız, Agos’a verdiği bilgide torununun sağlık durumunun iyiye gittiğini ve yakın zamanda taburcu edileceğini söyledi.

Yaldız “Saf bir çocuktur. Pazar günleri Üsküdar Surp Haç Kilisesi’nde ayinlerde görev alıyor. Onun için dua ediyoruz. Doktorlar, karaciğer ve böbreğini yormaması gerektiğini söyledi. Taburcu olduktan sonra evinde istirahat edecek.”

Olayın ardından Üsküdar Surp Haç Kilisesi, Facebook sayfasından paylaşımda bulundu. Kilise yönetimine göre saldırıda ırkçı bir yön olup olmadığı bilinmiyor.. Açıklamada “Yapılan bu hain saldırıyı Üsküdar Surp haç kilisesi ailesi olarak kınıyor faillerin yakalanıp adalete teslim olmalarını temenni ediyor kendisine ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletip Allah'tan şifa diliyoruz. Not: Saldırı sebebi net olarak bilinmemektedir. Vuku ırkçı bir saldırı olarak algılanmasın” dendi.

Patrik Sahak Maşalyan adına Patrik Vekili Kıdemli Peder Krikor Damadyan da saldırya uğrayan gencin annesi Arşaluys Demirhan’la telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Patrikhane'den yapılan açıklamada şöyle dendi:

"Kıdemli Peder Krikor görüşme esnasında, Patrik Hazretleri’nin üzüntülerini iletirken, Arlen’in sağlık durumu ve olay hakkında bilgi aldı. Olaya müdahil olan emniyet güçleri, olayla alakalı olarak tahkikata başlamışlardır. Tanıklardan edinilen bilgiler değerlendirilerek saldırganlardan biri gözaltına alınmıştır. Emniyet yetkilileri olayla ilgili takibatlarını sürdürmektedirler."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+