​Balıklı Rum Hastanesi`nde çıkan yangın kontrol altına alındı - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Այգ

Gündem :

04 Ağustos 2022  

​Balıklı Rum Hastanesi`nde çıkan yangın kontrol altına alındı -

​Balıklı Rum Hastanesi`nde çıkan yangın kontrol altına alındı ​Balıklı Rum Hastanesi`nde çıkan yangın kontrol altına alındı

​Balıklı Rum Hastanesi'nde çıkan yangın kontrol altına alındıKazlıçeşme'deki Balıklı Rum Hastanesi'nin ihtiyarhane binalarından birinde öğle saatlerinde yangın çıktı. Binanın çatısı tamamen yandı. Herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmadı. Binada kalan yaşlı ve hastalar diğer hastanelere sevkedildi.

İstanbul Kazlıçeşme'deki Balıklı Rum Hastanesi'nin ihtiyarhane binasında yangın çıktı.

12.30 sıralarında çıkan yangınla birlikte alevler hızla yayılarak çatının tamamını sardı. Tarihi binadaki yangın nedeniyle oluşan dumanlar İstanbul'un pek çok ilçesinden görüldü.

İhbar üzerine bölgeye Bakırköy, Bahçelievler, Başakşehir, Zeytinburnu, Fatih, Kağıthane, Şişli, Beşiktaş ve diğer ilçelerden itfaiye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Yangın devam ederken hastaların tahliyesi için yoğun çalışma başlatıldı. Sağlık çalışanları, itfaiye erleri, zabıta ekipleri ve vatandaşlar, yaşlıları sedye ve tekerlekli sandalyelerle hastaneden uzaklaştırdı.

Binada kalan yaşlı ve hastalar önce hastanenin diğer servislerine taşındı. Yaklaşık 100 hasta daha sonra da yakındaki hastanelere tahliye edildiler.

Yangın yaklaşık iki saat sonra kontrol altına alındı. Bina şu an kullanılamaz halde.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da çalışmaları incelemek üzere bölgeye gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede en kısa sürede onarım çalışmalarına başlanacağını açıkladı.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+