Karabağ sorunu - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

02 Ağustos 2022  

Karabağ sorunu -

Karabağ sorunu Karabağ sorunu

Dağlık Karabağ sorununu, Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinden ayırma seçeneğini aktif olarak görüşmeliyiz

Ermenistan Ulusal Güvenlik Konseyi sekreteri Armen Grigoryan, “Armenpress” ile yaptığı röportajda, “Karabağ sorunu Ermenistan için bir toprak sorunu değildir.

Bu anlamda Karabağ Ermenilerinin güvenliği ve hakları bizim için esastır”,- dedi.

Grigoryan, Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın Ulusal Meclis’te yaptığı bir konuşmada, Dağlık Karabağ sorununu Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinden ayırma fikrinin olduğunu söylediğini hatırlattı ve şimdi bu seçeneği aktif olarak tartışmak ve nasıl ilerleyeceğine karar vermek gerektiğini belirtti.

Armen Grigoryan, Ermenistan hükümetinin barış gündemini devlet stratejisi ve politikası ilan etmesinin, böyle bir fırsat gördüğümüzün doğrudan bir kanıtı olduğunu kaydetti.

“Siyasi çoğunluğa sahip olan Ermeni hükümetinin, bunun kolay bir yol olmadığını anlayarak, barış gündeminin uygulanmasında sorumluluk aldığını düşündüğümüzde, bu olasılık daha da anlamlı hale geliyor.

Ermenistan hükümetinin ve siyasi çoğunluğun barış gündemine olan bağlılığının, çeşitli uluslararası platformlardan gelen değerlendirmeler için önemli bir faktör olduğunu düşünüyorum”,- dedi Grigoryan.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+