​Karabağ`da çatışma: Azerbaycan ve Ermenistan askerleri hayatını kaybetti - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

03 Ağustos 2022  

​Karabağ`da çatışma: Azerbaycan ve Ermenistan askerleri hayatını kaybetti -

​Karabağ`da çatışma: Azerbaycan ve Ermenistan askerleri hayatını kaybetti ​Karabağ`da çatışma: Azerbaycan ve Ermenistan askerleri hayatını kaybetti

Azerbaycan-Ermenistan sınırında taraflar arasında çatışma yaşandı. İki ülke de karşılıklı saldırılarda askerlerinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ermenistan Kamu Radyosu'nun haberine göre, Ermeni yetkililer bugün saat 15.00 sularında temas hattının kuzeybatı kesiminde Azerbaycan birliklerinin SİHA saldırısı sonucunda Karabağ birliklerinde görevli olan bir askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Dağlık Karabağ Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 8 Ermeni askerin de yaralandığı duyuruldu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise, 3 Ağustos sabahı Laçın bölgesi yönünde bulunan mevizlerde Azerbaycan ordusuna ait bir askerin öldürüldüğünü açıkladı.

Bakanlığın açıklamasına göre, Azerbaycan ordusuna ait birliklerin mevzilerine Ermeni birlikler tarafından ateş açılması sonucu bir asker hayatını kaybetti. Açıklamaya göre Rus barış gücü birliği geçici olarak konuşlandırıldı.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı da olaydan Ermenistan'ın sorumlu olduğunu savundu.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan'ın, Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerince 2. Karabağ Savaşı sonrasında varılan mutabakatı kabaca ihlal ettiği, iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesine yönelik çabalara zarar verdiği belirtildi.

Bu haber artigercek kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (artigercek) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(artigercek). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+