​Paylan’dan suikast iddiasıyla ilgili suç duyurusu - Gündem
05 Mart 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Ահրանք / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

18 Ağustos 2022  

​Paylan’dan suikast iddiasıyla ilgili suç duyurusu -

​Paylan’dan suikast iddiasıyla ilgili suç duyurusu ​Paylan’dan suikast iddiasıyla ilgili suç duyurusu

HDP Ermeni Milletvekili Garo Paylan, avukat Mehmet Sinan İnce’nin 2016 yılında kendisine yönelik suikast planı yapıldığı iddiasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Avukat Mehmet Sinan İnce, Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarda Meclis’e silah sokularak Garo Paylan’ın öldürüleceği iddialarında bulunmuştu.

Paylan, İnce’nin iddialarıyla ilgili savcılığın harekete geçmediğini belirterek şunları söyledi:

“Avukat Mehmet Sinan İnce, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarda, devlet içindeki bazı karanlık odakların, 2016 yılında bana yönelik bir suikast planladıklarını ve bu planın başka odaklarca bozulduğunu ifşa etti.

Bu ifşaatın üzerinden iki hafta geçmesine rağmen, resen soruşturma başlatması gereken Cumhuriyet Başsavcılıkları harekete geçmediler. Bu nedenle, hakkımdaki suikast planının aydınlatılması için Levent Göktaş, Mehmet Sinan İnce ve resen tespit edilecek diğer kişiler ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum.”

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+