​Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Ermenistan-Azerbaycan sınırında geçiş noktaları oluşturmak için - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

19 Ağustos 2022  

​Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Ermenistan-Azerbaycan sınırında geçiş noktaları oluşturmak için -

​Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Ermenistan-Azerbaycan sınırında geçiş noktaları oluşturmak için ​Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Ermenistan-Azerbaycan sınırında geçiş noktaları oluşturmak için bir tasarı geliştirdi

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi, Ermenistan-Azerbaycan sınırının bazı kesimlerinde geçiş noktalarının oluşturulmasını öneren bir tasarı geliştirdi. Ermenistan hükümetinin 2011 tarihli 703-N sayılı Kararına eklemeler yapmakla ilgili tasarı e-draft.am web sitesinde yayınlandı.

Armenpress’in aktardığına göre tasarının onaylanmasının Ermenistan Başbakanı'nın 4 Ağustos'ta hükümet toplantısında verdiği talimatların yerine getirilmesi ihtiyacına bağlı olduğu belirtiliyor. Beklenen sonuç, devlet sınırından kişilerin, malların ve araçların geçişini organize etmek için Ermenistan'da yeni devlet sınır geçiş noktalarının oluşturulmasıdır.

Yeni sınır kapılarının Ermenistan’ın Geğarkunik, Ararat ve Syunik eyaletlerinde kurulması öngörülüyor.


Ulusal Güvenlik Servisi’nin geliştirdiği tasarının kabul edilmesiyle birlikte yeni sınır kapılarının inşası için mali kaynakların sağlanması gerekecektir.

Bu haber armenpress kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armenpress) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armenpress). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+