​Soykırımdan sağ kurtulan ve ABD`ye göç eden Ermeni gençleri konu alan film ekranlara çıktı - Gündem
28 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

22 Ağustos 2022  

​Soykırımdan sağ kurtulan ve ABD`ye göç eden Ermeni gençleri konu alan film ekranlara çıktı -

​Soykırımdan sağ kurtulan ve ABD`ye göç eden Ermeni gençleri konu alan film ekranlara çıktı ​Soykırımdan sağ kurtulan ve ABD`ye göç eden Ermeni gençleri konu alan film ekranlara çıktı

"Altın Kayısı-2022" film festivalinin açılış filmi olan "Amerikalı" filmi 19 Ağustos'tan itibaren büyük ekranlara çıkıyor ve halka açık olacak.

"Amerikalı" filminin yapımcısı Arman Nshanyan, bu aşamada filmin ekranlara çıkmasının sınırlı olacağına dair karar aldıklarını ifade etti.

Arman Nshanyan'a göre, filmin galasının Ermeni film festivali çerçevesinde Ermenistan'da gerçekleşmesi kendileri için çok önemliydi.

“Biz dünyaya bu hikayenin nerede başladığını göstermeliydik, filmin tamamen Ermeni bir film olduğunu ve Ermenistan’da gerçekleştiğini vurgulamalıydık”,- dedi Nshanyan.

Filmin festival hayatı burada bitmiyor, yakın gelecekte Hamburg ve New York film festivallerinde gösterilecek.

Filmin senaryosunun yazarı, yönetmeni ve baş aktörü "Emmy" ve "Altın Küre" ödüllü Michael Gurjian'dır. Filmde dünyaca ünlü "Kağıt Ev" dizisiyle tanınan Hovik Keuchkeryan da rol aldı. Kadroda ayrıca Mikhail Trukhin, Nelly Uvarova, Narine Grigoryan, Jean-Pierre Nshanyan, Aram Karakhanyan, Davit Hakobyan, Lernik Harutyunyan ve diğerleri yer alıyor.

"Amerikalı" filmi, Soykırım'dan mucizevi bir şekilde sağ kurtulan ve Amerika Birleşik Devletleri'ne göç eden genç bir Ermeni Charlie'nin hikayesini anlatıyor. Hikaye 1947'de Charlie'nin Ermenistan'a dönüşü ve Sovyet Komünizminin sert gerçekliğiyle yüzleşmesiyle başlar. Ermenistan'da Charlie hemen tutuklanır ve hapse mahkûm edilir.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+