​Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan Aliyev`e `Laçın` tebriği - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Բաւական

Gündem :

28 Ağustos 2022  

​Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan Aliyev`e `Laçın` tebriği -

​Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan Aliyev`e `Laçın` tebriği ​Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan Aliyev`e `Laçın` tebriği

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Laçın’ın Azerbaycan’ın kontrolüne geçmesi vesilesiyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i telefonla arayarak tebrik etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i telefonla arayarak Laçın şehrinin, Zabuh ve Sus köylerinin Azerbaycan’ın kontrolüne geçmesinden dolayı duyduğu sevinci dile getirerek kendisi ve Türk halkı adına Aliyev'i ve tüm Azerbaycan halkını tebrik ettiği bildirildi.

Aliyev ise kendisi ve Azerbaycan halkı adına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kardeş Türk halkına teşekkürlerini iletti.

Görüşme sırasında Azerbaycan ve Türkiye arasındaki dostluk ve ittifak ilişkilerinin çeşitli yönlerinin ele alındığı ve yeni temaslar hakkında fikir alışverişinde bulunulduğu kaydedildi.

Öte yandan Ermeni güçler tarafından 18 Mayıs 1992'de işgal edilen Laçın şehrinin dün Azerbaycan'ın kontrolüne geçmesinin ardından bölgede konuşlandırılan Azerbaycan Ordusu, Laçın'a Azerbaycan bayrağı dikti.

Azerbaycan Özel Kuvvetleri’nden bir askerin cebinden Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim çıkardığı görüntüler sosyal medyada hızla paylaşıldı.

Görüntüde, Laçın şehrini aldıklarını ve Azerbaycan bayrağını diktiklerini belirten asker, cebinden Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim çıkararak, “Türk’ün gücünü gördünüz. Bundan sonra da göreceksiniz. Allahu Ekber” dedi.

Bu haber cumhuriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (cumhuriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(cumhuriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+