​Ermenistan`da düzenlenecek STARMUS etkinliklerine yaklaşık 100 bin ziyaretçi katılacak - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

04 Eylül 2022  

​Ermenistan`da düzenlenecek STARMUS etkinliklerine yaklaşık 100 bin ziyaretçi katılacak -

​Ermenistan`da düzenlenecek STARMUS etkinliklerine yaklaşık 100 bin ziyaretçi katılacak ​Ermenistan`da düzenlenecek STARMUS etkinliklerine yaklaşık 100 bin ziyaretçi katılacak

Ermenistan'da 5-10 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan STARMUS uluslararası festivalinin çerçevesinde yaklaşık 100 bin ziyaretçi bekleniyor.

STARMUS festivali, bu ölçekte etkinliklere ve konuşmacılara sahip olan dünyadaki tek festival olarak kabul edilir.

5-11 Eylül 2022 tarihleri arasında Ermenistan’da “STARMUS FESTIVAL VI. 50 yıl Mars üzerinde” festivali düzenlenecek.

2017 yılında Norveç'te düzenlenen festivalde 45.000'den fazla ziyaretçiyi ağırlayan Starmus kampının 2022'de Ermenistan'da yaklaşık 100.000 ziyaretçiye ulaşması bekleniyor.

STARMUS VI festivalinin en önemli etkinliklerinden biri olan 108 dakikalık yuvarlak masa tartışması 6 Eylül’de Zvartnots Katedrali bölgesinde gerçekleşecek. Bu festivali çerçevesinde ayrıca dünyaca ünlü konuklar ve bilim insanlarının katılımıyla Garni'de "Star Parti"si düzenlenecek.

Bu festival ilk defa Tenerife astrofizik topluluğunda 2011 yılında gerçekleştirildi. Festivalin teknolojik içeriği var ve bilim, eğitim, sanat ve teknoloji alanları kapsıyor.

Ermenistan’da “STARMUS FESTIVAL VI. 50 yıl Mars üzerinde” çerçevesinde konferanslar, seminerler, değişik kültürel etkinlikler düzenlenecek.

Bu etkinliklere dünyanın her köşesinden Nöbel ödülü de alan ünvani bilim adamları, mühendisler, astronotlar, müzisyenler, sanat ve bilim dünyasını temsil eden insanlar katılacak.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+