​Düşman komşuyu tanıyor musunuz - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

09 Eylül 2022  

​Düşman komşuyu tanıyor musunuz -

​Düşman komşuyu tanıyor musunuz ​Düşman komşuyu tanıyor musunuz

Psikoloji bilimleri adayı doçent Karine Nalchajyan, çeşitli fenomenlerle ilgili olarak Ermeni ve Azerbaycanlı toplumlarının büyük kültürel farklılıklarına dikkat çekerek, Azerbaycan kimliğinin özünde, göçebe kabilelerin fetih politikası özelliği olan Ermenilere karşı nefret olduğunu söylüyor.

Psikolog Nalchajyan, “Biz vatanımızı istiyoruz, başkasınınkini istemiyoruz, bizim için adil olan bu, bir göçebe zihniyeti için başkasınınkini çalmak adildir. Komşunuz bir göçebeyse ve onun zihniyeti hırsızlıksa, onunla barış içinde bir arada yaşama hakkında konuşmak gereksizdir. Bu anlamda bizim topraklarımız, vatanımızın toprakları bizim için çok değerlidir. Ermenilere karşı nefreti, Azerbaycan kimliğinin merkezinde yer almaktadır” ifadelerini kullandı.

Karine Nalchajyan’a göre 2020 savaşı bir dönüm noktasıydı ve bunda “zafer” yanılsaması büyüktü.

Bugün Azerbaycanlıların Berdzor veya Aghavno için savaşmadığı, askeri operasyonların yapılmadığı, ancak Ermeni yerleşim birimlerinin düşmana geçtiği açıktır.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+