Serdar Ünsal ``Ermeniler Yine Kaşınıyor - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

14 Eylül 2022  

Serdar Ünsal ``Ermeniler Yine Kaşınıyor -

Serdar Ünsal ``Ermeniler Yine Kaşınıyor Serdar Ünsal ``Ermeniler Yine Kaşınıyor

'Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan yardımcısı Serdar Ünsal,Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın Daşkesen, Kelbecer ve Laçın şehrine saldırısının kalleşçe bir saldırı olduğunu belirterek,Ermeniler yine kaşınıyor.” dedi.

A+A- Serdar Ünsal, Azerbaycan ordusunun Karabağ'da 44 gün süren savaşta işgal edilen toprakları kurtarmasını hazmedemeyen Ermeni ordusu aradan geçen bir yıl içinde ders almayarak yeniden kaşınmaya, Azerbaycan sınırına saldırmaya başlamıştır. Bu saldırıda şunu ortaya koyuyor ki Ermeni ordusu barışı zedeliyor gerginliyi kaşıyor ve kaşınıyor. Kahraman Azerbaycan ordusu her seferinde Ermenilere gereken dersi vermesine rağmen Ermeniler diaspora ve birilerinin oyununa gelerek barışı zedeliyor.Paşıyan her fırsatta barıştan bahsediyor ordusu ,ise ateşkesi bozuyor.Azerbaycan topraklarına mayın döşüyor. Bu saldırıda gösteriyor ki ,Ermenistan barış ve istikrarın önündeki en büyük engeldir.”şeklinde konuştu.

Saldırgan Ermenistan’a gereken cevabın verildiğini söyleyen Serdar Ünsal,”Güçlü Azerbaycan ordusu işgal edilen toprakları geri aldığı gibi, sınırlarına yapılan bu alçakça saldırıya da misliyle cevap vermiştir. Ermenistan ordusu sınırın Daşkesen, Kelbecer ve Laçın istikametlerinde geniş kapsamlı provokasyonda bulunmuş, Ermeni birliklerce Azerbaycan ordusunun mevzileri arasındaki arazilere ve yollara mayın döşenmişti. Bu durumu önlemek için Azerbaycan birliklerince alınan tedbirler neticesinde çatışmalar başlamıştır. Bu saldırılarda Azerbaycan ordusunun şehitleri vardır.Şehitlerin ruhları şad olsun.”dedi.Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+