Azerbaycan’ın provokasyon hazırlıkları - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

14 Eylül 2022  

Azerbaycan’ın provokasyon hazırlıkları -

Azerbaycan’ın provokasyon hazırlıkları Azerbaycan’ın provokasyon hazırlıkları

Azerbaycan’ın hazırladığı olası yeni bir provokasyondan bahseden, Ermenistan Özel Görevli Büyükelçisi Edmon Marukyan, Facebook sayfasında şunları yazdı: “Geçtiğimiz hafta boyunca Azerbaycan Savunma Bakanlığı neredeyse her gün Ermeni kuvvetlerinin, temas hattının farklı yönlerine ateş açmış olduğu gibi yalan beyanlarda bulundu.

Doğal olarak, Ermeni tarafının ilgili savunma birimleri, Azerbaycan yönüne ateş açmadıklarını belirterek, bu söylentileri yalanladı.

Birçok kişi, Azerbaycan’ın bu dezenformasyonu neden organize ettiğini ve istikrarlı bir şekilde uyguladığını soruyor. Azerbaycan’ın yeni bir sınır provokasyonu planladığında, önce bu provokasyonun yanlış bilgilerle meşrulaştırılmasını organize ettiğini hepimiz biliyoruz.

Ermenistan-Azerbaycan barış süreci ve Dağlık Karabağ sorununun çözümü ile ilgilenen uluslararası toplumun tüm aktörleri, Azerbaycan’ın bir kez daha provokasyon hazırlık sürecini başlattığını çok dikkatli bir şekilde takip etmelidir.

Bu durumda, hedefe yönelik bir uluslararası tepki, bu yeni provokasyonun hazırlanmasını engelleyebilir.”Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+