​Ermenistan’ın güvenliği İran için önemlidir - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

14 Eylül 2022  

​Ermenistan’ın güvenliği İran için önemlidir -

​Ermenistan’ın güvenliği İran için önemlidir ​Ermenistan’ın güvenliği İran için önemlidir

Ermenistan ile bağlantısı tehlikeye atılmamalıdır, Ermenistan’ın güvenliği İran için önemlidir

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Seyed Ebrahim Raisi ile bir telefon görüşmesi yaptı.

Paşinyan, Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin Ermenistan’ın egemen toprakları doğrultusunda gerçekleştirdiği kışkırtıcı ve saldırgan eylemlerin ayrıntılarını aktardı.

Ebrahim Raisi, Güney Kafkasya bölgesinde yeni bir savaşın kabul edilemez olduğunu ve İran’ın gelişmeleri dikkatle takip ettiğini kaydetti.

İran Cumhurbaşkanı, bölgedeki tüm ihtilafların barışçıl bir şekilde çözülmesi gerektiğini ve İran’ın, devletlerin toprak bütünlüğü konusundaki tutumunun net olduğunu vurguladı.

İran Cumhurbaşkanı, İslam Devrimi’nin dini lideri Ayetullah Hamaney’in, İran’ın Ermenistan ile bağlantısının tehlikeye atılmaması ve iletişim kanallarının devletlerin egemenliği altında olması gerektiğine ilişkin sözlerinden bahsetti.

Ebrahim Raisi, ülkesinin bölgede barışın tesisini desteklemeye hazır olduğunu vurgulayarak, Ermenistan’ın güvenliği konusunun İran için önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+