​ABD Kongre üyesi, Azerbaycan`ın saldırılarını kınayan bir karar tasarısı sundu - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

15 Eylül 2022  

​ABD Kongre üyesi, Azerbaycan`ın saldırılarını kınayan bir karar tasarısı sundu -

​ABD Kongre üyesi, Azerbaycan`ın saldırılarını kınayan bir karar tasarısı sundu ​ABD Kongre üyesi, Azerbaycan`ın saldırılarını kınayan bir karar tasarısı sundu

Azerbaycan'ın provokasyonları sonucu çıkan sınır çatışmalarında Ermenıstan ordusu, karşı tarafa ağır kayıplar verdirdi. Gerilimin kaynağı olan Bakü, ABD desteğini istedi ama almadı. ABD'den yapılan açıklamalarda Ermenistan hükümetine destek verildiği görünüyor.

Azerbaycan'ın, Ermenistan'a "sebepsiz askeri saldırılar düzenlediği" ifade eden ABD Kongre Üyesi Adam Schiff, Azerbaycan'ın saldırılarını kınayan bir karar tasarısı sundu.

Washington'dan hareket geçmesini isteyen ABD Kongre üyesi, "Yankı uyandıran bir karar sunduk: Azerbaycan'a artık ABD desteği yok. Savaşçılığının bedelini ödemeli. ABD ve müttefikleri, Masum Ermeni sivilleri hedef alan Azeri eylemlerini kesin olarak kınamalı." dedi.

Adam Schiff ile birlikte ortak açıklama yapan Kongre üyeleri Frank Pallone, Jackie Speier, David Valadao ve Gus Bilirakis, "Biden yönetimini ve Dışişleri Bakanlığı'nı, Azerbaycan'ın eylemlerini kesin olarak kınamaya ve Aliyev rejimine yapılan tüm yardımları derhal durdurmaya çağırıyoruz. Toprak bütünlüklerini, barış ve özgürlük haklarını desteklemek üzere Ermenistan halkının yanındayız." şeklindeki görüşlerini paylaştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+