Paşinyan: Agresör, Ermenistan topraklarını terk etmeli - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

15 Eylül 2022  

Paşinyan: Agresör, Ermenistan topraklarını terk etmeli -

Paşinyan: Agresör, Ermenistan topraklarını terk etmeli Paşinyan: Agresör, Ermenistan topraklarını terk etmeli

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, agresör Azerbaycan güçlerinin Ermenistan topraklarını terk etmesi gerektiğini, siyasi sorunun Ermenistan'ın toprak bütünlüğünün yeniden sağlanması olduğunu vurguluyor.

Parlamentoda soru cevap oturumu sırasında Paşinyan, Azerbaycan’ın başlattığı saldırı sonucunda meyda gelen askeri operasyonların ayrıntılarına değinmek istemedi.

Başbakan Paşinyan sadece şunları kaydetti:

"Biz genel olarak konum sorunu çözmüyoruz, siyasi sorunumuz Ermenistan'ın toprak bütünlüğünü yeniden tesis etmektir. Agresör taraf Ermenistan Cumhuriyeti topraklarını terk etmelidir. Ermenistan toprakları, Ermenistan Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ilan ettiği topraklardır, Ermenistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti'nin topraklarıdır. Azerbaycan bu çizgiyi tanımıyorsa, bu başka bir konudur.”

Askerlerin ve gönüllülerin aslan gibi savaştığını da vurgulayan Başbakan ellerinde silahlarla vatanın egemenliğini, bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü koruyan herkese Ermenistan Cumhuriyeti ve Ermeni halkı adına minnettarlığını ifade etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+