​Ermenistan Savunma Bakanı, Azerbaycan`ın saldırısının sonucunda meydana gelen durumu Toivo Klaar`a - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Արփող

Gündem :

15 Eylül 2022  

​Ermenistan Savunma Bakanı, Azerbaycan`ın saldırısının sonucunda meydana gelen durumu Toivo Klaar`a -

​Ermenistan Savunma Bakanı, Azerbaycan`ın saldırısının sonucunda meydana gelen durumu Toivo Klaar`a ​Ermenistan Savunma Bakanı, Azerbaycan`ın saldırısının sonucunda meydana gelen durumu Toivo Klaar`a sundu

15 Eylül'de Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan, Güney Kafkasya ve Gürcistan'daki krizden sorumlu AB Özel Temsilcisi Toivo Klaar'ı kabul etti. Görüşmeye Ermenistan'da Avrupa Birliği Heyet Başkanı Büyükelçi Andrea Vitorin de katıldı.

Suren Papikyan, 13 Eylül'de Azerbaycan'ın Ermenistan'ın egemen topraklarına karşı geniş çaplı saldırısının bir sonucu olarak ortaya çıkan durumu sundu.

Bakan, büyük çaplı saldırının önceden planlanmış bir Azerbaycan provokasyonu olduğunu vurguladı. Durumun çözümü açısından, AB de dahil olmak üzere uluslararası toplumun gerçekleştirilen saldırı konusunda net değerlendirmeler yapması gerektiğini vurguladı.

Toivo Klaar, AB'nin askeri operasyonların derhal durdurulmasına dair tutumunu tüm anlaşmazlıkları yalnızca diplomatik yoluyla çözme gereğini vurgulayarak sundu. Toivo Klaar, AB'nin taraflar arasındaki müzakere sürecinin yeniden başlaması ve anlaşmalara varılmasını kolaylaştırma taahhüdünü de yeniden ifade etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+