​Ermeni efsanevi güreşçi : Bu zaferi tüm askerlerimize, ordumuza, şehit kahramanlarımıza adıyorum - Spor
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հրակաթն

Spor :

15 Eylül 2022  

​Ermeni efsanevi güreşçi : Bu zaferi tüm askerlerimize, ordumuza, şehit kahramanlarımıza adıyorum -

​Ermeni efsanevi güreşçi : Bu zaferi tüm askerlerimize, ordumuza, şehit kahramanlarımıza adıyorum ​Ermeni efsanevi güreşçi : Bu zaferi tüm askerlerimize, ordumuza, şehit kahramanlarımıza adıyorum

Dünya Güreş Şampiyou Artur Aleksanyan ve bronz madalya sahibi Malkhas Amoyan da dahil olmak üzere Ermenistan Grekoromen güreş takımı gece Belgrad'dan Ermenistan'a döndü. Onlar "Zvartnots" havaalanında akrabaları, arkadaşları ve hayranları tarafından karşılandılar.

Federasyon Başkanı Robert Khachatryan, ülkedeki durum nedeniyle mütevazı karşılama töreni için özür diledi. Genellikle şampiyonlar davul-zurna ile karşılanır.

Ermeni efsanevi güreşçi Artur Aleksanyan gazetecilere yeptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Finalden sonra ülkemizin sınırlarında olup bitenleri öğrenince mutlu olmaya zamanım olmadı. Bu zaferi tüm askerlerimize, ordumuza, şu günlerde vatan için şehit olan kahramanlarımıza adıyorum. Birlik olmalıyız, sadece kendimizi güvenmeliyiz, vatanımızı korumalıyız.”

Hatırlanacağı üzere 10-13 Eylül tarihlerinde Belgrad'da düzenlenen Grekoromen güreşte Ermenistan takımı 1 altın, 1 bronz olmak üzere iki madalya kazandı. Artur Aleksanyan şampiyon unvanını kazandı ve dördüncü kez altın ödüllü oldu, şu anki Avrupa şampiyonu Malkhas Amoyan bronz madalya kazandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+