​Rusya`da seferberlik ilan edilip edilmez Ermenistan ve Türkiye’ye uçak biletleri tükendi - Gündem
18 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մասիս / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

23 Eylül 2022  

​Rusya`da seferberlik ilan edilip edilmez Ermenistan ve Türkiye’ye uçak biletleri tükendi -

​Rusya`da seferberlik ilan edilip edilmez Ermenistan ve Türkiye’ye uçak biletleri tükendi ​Rusya`da seferberlik ilan edilip edilmez Ermenistan ve Türkiye’ye uçak biletleri tükendi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 21 Eylül'de sabah saatlerinde kısmi seferberlik ilanından birkaç dakika sonra Rusya'dan Ermenistan ve Türkiye yönüne tüm uçuşlarda biletler tükendi.

Rusya'dan Türkiye ve Ermenistan'a gitmek isteyenler için en yakın 1 buçuk hafta sonrasına uçak bileti bulunabilirken, Rus havacılık otoriteleri yaşananlarla ilgili henüz açıklama yapmadı.

Ayrıca Putin'in açıklama yaptığı sırada seferberlik detaylarını öğrenmek isteyenler Kremlin ve Rusya Savunma Bakanlığı'nın internet sitelerine girmeye çalışınca siteler çöktü.

Moscow Times, biletlerin tükendiği ülkeler arasında Gürcistan'ı da saydı ve öğlen saatlerinde başkent Moskova'dan Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan'a olan direkt uçuşların da web sitesinde görünmediğini aktardı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+