​Biden Paşinyan’a: Son askeri operasyonlar diplomasimizi iki katına çıkarmamız gerektiğini gösteriyo - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

23 Eylül 2022  

​Biden Paşinyan’a: Son askeri operasyonlar diplomasimizi iki katına çıkarmamız gerektiğini gösteriyo -

​Biden Paşinyan’a: Son askeri operasyonlar diplomasimizi iki katına çıkarmamız gerektiğini gösteriyo ​Biden Paşinyan’a: Son askeri operasyonlar diplomasimizi iki katına çıkarmamız gerektiğini gösteriyor

Ermenistan Cumhuriyeti'nin Bağımsızlık Günü vesilesiyle ABD Devlet Başkanı Joseph Nikol Paşinyan'a tebrik mesajı iletti

ABD Devlet Başkanı Joseph Biden Ermenistan’ın bağımsızlık günü vesilesiyle Başbakan Paşinyan’a ilettiği tebrik mesajnda Ermeni halkına en içten tebriklerimi gönderdiğini, Ermeni halkının demokratik özlemlerini, egemenliğini ve güvenliğini desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Jozeph Biden’in mesajında ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“21 Eylül'de, demokrasiye bağlılığınızı ve ülkelerimiz ve halklarımız arasındaki güçlü dostluk bağlarını kutlamak için Ermeni halkının yanındayız. Son askeri operasyonlar, Ermenistan'ın komşularıyla ilişkileri normalleştirmeyi de içeren müreffeh ve barışçıl bir geleceğe bakabilmesi için diplomasimizi iki katına çıkarma ihtiyacının altını çiziyor. Son saldırıların kurbanlarına başsağlığı diliyoruz. Bölgede daha fazla istikrar sağlama çabalarına verdiğiniz desteği takdir ediyoruz. Dağlık Karabağ halkı da dahil olmak üzere, çatışmanın barışçıl bir şekilde çözülmesini desteklemek için sizinle ve diğer taraflarla birlikte çalışmaya kararlıyız.

Bu yıl yenilenen ABD-Ermenistan Stratejik Diyaloğumuz, ikili bağları güçlendirme konusundaki ortak bağlılığımızı yeniden teyit etti ve ABD'nin Ermenistan'ın demokratik yörüngesine verdiği desteğin altını çizdi. Yolsuzlukla mücadele etmeye, hesap verebilir kurumlar geliştirmeye, hukukun üstünlüğünü güçlendirmeye ve insan haklarına saygıyı güçlendirmeye devam ederken Amerika Birleşik Devletleri Ermenistan'ın yanındadır.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+