​Aliyev ve Paşinyan’la barış masası - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

03 Ekim 2022  

​Aliyev ve Paşinyan’la barış masası -

​Aliyev ve Paşinyan’la barış masası ​Aliyev ve Paşinyan’la barış masası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu’nun (AST) Prag zirvesinde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile buluştu. Macaristan Başbakanı Viktor Orban da masada yer aldı.

Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile üçlü görüşme gerçekleştirdi. Masada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan da yer aldı. Erdoğan bu görüşmenin dışında Paşinyan ile ikili bir görüşme de gerçekleştirdi. İki ülke liderler seviyesinde en son 2009 yılında görüşmüştü.

Gözden Kaçmasın[Başörtüsüyle ilgili Anayasa değişikliğinde ne var] Başörtüsüyle ilgili Anayasa değişikliğinde ne varHaberi görüntüleCumhurbaşkanı Erdoğan bunun dışında ev sahibi Çekya’nın Başbakanı Petr Fiala, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve AB Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen ile de ikili görüşmeler gerçekleştirdi.[Aliyev ve Paşinyan’la barış masası]MACRON’LA SOHBET

Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile de görüşmeler yaptı. Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı’na ilişkin sohbet sırasında Macron’la şakalaşarak, “Gel seni Türk Birliği’ne alalım. Avrupa Avrupa nereye kadar. Avrupa her şey değil” dedi.

Bu haber hurriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (hurriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(hurriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+