​Vatikan Müzesi`ndeki saldırgan iki Roma büstünü yere devirdi - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

07 Ekim 2022  

​Vatikan Müzesi`ndeki saldırgan iki Roma büstünü yere devirdi -

​Vatikan Müzesi`ndeki saldırgan iki Roma büstünü yere devirdi ​Vatikan Müzesi`ndeki saldırgan iki Roma büstünü yere devirdi

Vatikan Müzesi'ndeki Roma döneminde kalma iki büst "garip davranışlar sergileyen" bir adam tarafından devrildi. Devrilen büstler hafif zarar görürken saldırgan, personel tarafından durduruldu ve polis tarafından tutuklandı.

Bilgi vermeye yetkisi bulunmadığı için isminin gizli kalmasını isteyen bir kaynak tarafından Reuters haber ajansına aktarılan bilgiye göre olay aralarında en önemli Roma büstlerinin de bulunduğu bin parçadan fazla esere ev sahipliği yapan Chiaramont Galerisi'nde yaşandı.

50 yaşlarındaki bir kişi galeriye girerek burada sergilenen iki büstü kaidelerinden iterek yere devirdi. Olay üzerine polis çağrıldı. Müze personelinin engellediği kişi polis tarafından tutuklandı.

Eserlerin hafif zarar gördüğünü belirten kaynak büstlerin derhal restorasyona gönderildiği bilgisini paylaştı.

İki büstün salonun mermer zemininde kırık parçalarla yerde yatarken çekilen görüntüleri müze ziyaretçileri tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

Sosyal medya paylaşımlarında Amerikalı bir turistin Papa'nın kendisiyle görüşmeyi kabul etmemesi üzerine bu hareketi yaptığına dair ifadeleri de yer aldı; ancak bu bilgiler resmi ya da haber ajansına bilgi veren kaynaklarca doğrulanmadı.

Bu haber euronews kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (euronews) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(euronews). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+