​Ermenistan Ombudsmanı: İade edilen esirlerin neredeyse tamamı Azerbaycan`da işkence gördüklerini bi - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Արփող

Gündem :

09 Ekim 2022  

​Ermenistan Ombudsmanı: İade edilen esirlerin neredeyse tamamı Azerbaycan`da işkence gördüklerini bi -

​Ermenistan Ombudsmanı: İade edilen esirlerin neredeyse tamamı Azerbaycan`da işkence gördüklerini bi ​Ermenistan Ombudsmanı: İade edilen esirlerin neredeyse tamamı Azerbaycan`da işkence gördüklerini bildirdi

6 Ekim'de Ermenistan Ombudsmanı Bürosu çalışanları, Ermenistan'a iade edilen 17 esirden 16'sı ile ayrı ayrı görüşmelerde bulundular ve sonuçlara göre ayrı bir rapor sunacaklar.

Ermenistan Ombudsmanı Kristine Grigoryan, gazetecilere verdiği demeçte esirelerin bildirdiği tüm gerçek veriler oraya kaydedileceğini aktardı.

Ermeni askerlerin doktorlar tarafından bile kötü muamele gördüğünü de vurgulayan Grigoryan, "Şu anda hastanede olan bir adam var, bugün onunla özel bir görüşme yapacağız. Bu röportajlarla işkence, kötü muamele ve aşağılama hakkında gerçekleri sunduk." diye konuştu.

Grigoryan, hemen hemen tüm esirlerin işkence gördüğünü bildirdi.

Ona göre, 44 günlük Karabağ savaşından sonra anavatanlarına dönen esirlerle de özel bir görüşme yaptılar ve ayrı bir rapor yayınladılar. Grigoryan, Azerbaycan tarafının el yazısının değişmediğini kaydetti.

Ombudsman, raporun uluslararası kurumlara sunulacağını da sözlerine ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+