​Ortaköy Vakfı Yönetim Kurulu seçimi için oy verme işlemleri sürüyor - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

16 Ekim 2022  

​Ortaköy Vakfı Yönetim Kurulu seçimi için oy verme işlemleri sürüyor -

​Ortaköy Vakfı Yönetim Kurulu seçimi için oy verme işlemleri sürüyor ​Ortaköy Vakfı Yönetim Kurulu seçimi için oy verme işlemleri sürüyor

Azınlık Vakıfları Seçim Yönetmeliği'nin yayınlanmasından sonra Ermeni vakıflarında ilk seçim Ortaköy Vakfı Yönetim Kurulu için yapılıyor. Beş semtte sandık kuruldu. Saat 15.00 itibariyle toplam 2.948 seçmen oy kullandı.

Ortaköy Vakfı Yönetim Kurulu için Beyaz Liste ve Mavi Liste yarışıyor. Oy verme işlemleri saat 08.00'de başladı. Feriköy, Ortaköy, Samatya, Kumkapı ve Yeniköy kiliselerinde kurulan sandıklarda seçmenler oy veriyor.

Feriköy'de bazı seçmenler isimleri askıdaki listede olmasına rağmen, bilgisayar kaydında isimleri olmadığı için oy kullanamadı.

Feriköy ve Ortaköy seçmenleri aynı bölgede, 2. bölgede yer alıyor. Feriköy kilisesinde askıda olan listeler, 20 Kasım'da Feriköy Vakfı için yapılacak seçimin seçmen listesi. Ortaköy seçmen listesi ise bir süre önce askıdan kalkmıştı. İki vakıf da aynı bölgede olduğu için listelerde farklılık olmaması gerekiyor. Ancak Ortaköy Vakfı'nın seçmen listesi ile Feriköy Vakfı'nın seçmen listesinin farklı olduğu, sorunun buradan çıktığı belirtiliyor.

Agos’a konuşan Ortaköy Seçim Tertip Heyeti Başkanı Sevan Haddeler, “Feriköy’de asılan liste ile Ortaköy seçimleri ile alakası yoktur” dedi.

Haddeler “İnsanlar mutlaka gitsin, tutanak tutsun” diyerek toplumu sandığa çağırdı. Haddeler, listede yaşanan sorun ile ilgili araştırmalarına devam ettiğini söyleyerek, yetkili mercilerin de açıklama yapacağını belirtti

Oy veremeyen seçmenler için tutanak tutuluyor.

Saat 15.00 itibariyle 2.948 seçmen oy kullandı.

1.866 seçmen Feriköy'de
263 seçmen Ortaköy'de
637 seçmen Samatya'da
110 seçmen Yeniköy'de
75 seçmen Kumkapı'da oy kullandı.
Oy verme işlemleri 17.00'ye kadar sürecek.


Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+