​Fransız Milletvekilleri: Bu zor dönemde Ermenilerle birlikte olmak için Ermenistan`a geldik - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

31 Ekim 2022  

​Fransız Milletvekilleri: Bu zor dönemde Ermenilerle birlikte olmak için Ermenistan`a geldik -

​Fransız Milletvekilleri: Bu zor dönemde Ermenilerle birlikte olmak için Ermenistan`a geldik ​Fransız Milletvekilleri: Bu zor dönemde Ermenilerle birlikte olmak için Ermenistan`a geldik

Fransa Parlamentosu Milletvekilleri 28 Ekim tarihinde Ermenistan Parlamentosu Ermenistan-Fransa dostluk grubu temsilcileriyle bir araya geldiler.

Görüşme’de Fransız Milletvekilleri Frtansa Parlamentosu’nun Azerbaycan'a karşı belirli yaptırımlar öngören, Azerbaycan saldırıları kınayan, işgal altındaki toprakların geri verilmesini ve müzakere masasına geri dönmesini talep eden bir karar kabul etmeyi planladığını bildirdiler.

Ermeni parlamenterler, yukarıda belirtilen kararın kabulünü önemsediler. Ermenistan Parlamentosu Ermenistan-Fransa dostluk grubu başkanı Vladimir Vardanyan, Fransa ile özellikle yasama organları arasında dinamik ilişkilerin geliştirilmesine büyük değer verdi.

Ekonomik alanda Ermeni-Fransız işbirliğinin geliştirilmesi, ortak projelerin hayata geçirilmesi ve uzun vadeli sürdürülebilir yatırımlar ile ilgili konular ele alındı.

Görüşmeye Ermeni tarafından Ermenistan-Fransa dostluk grubu üyeleri Arthur Hovhannisyan, Babken Tunyan, Armen Khachatryan, Aghvan Vardanyan, Taron Margaryan ve Armen Charchyan'ın, Fransa tarafından ise Fransa Parlamentosu milletvekilleri Guillaume Gasparyan, Anne-Laurence Petel, Luc Lamiron, Mohamed Laquila ve Sarah Tanzil katıldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+