Bakan Nebati HDP’li Garo Paylan sırrını açıkladı: Mensup olduğum partiye oy verdi - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

11 Kasım 2022  

Bakan Nebati HDP’li Garo Paylan sırrını açıkladı: Mensup olduğum partiye oy verdi -

Bakan Nebati HDP’li Garo Paylan sırrını açıkladı: Mensup olduğum partiye oy verdi Bakan Nebati HDP’li Garo Paylan sırrını açıkladı: Mensup olduğum partiye oy verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda HDP’li Garo Paylan’la ilgili sırrını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, HDP’li Garo Paylan’ın daha önce kendisinin ilçe başkanı olarak görev aldığı bir partiye oy verdiğini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gerçekleştirilen Hazine ve Maliye Bakanlığı 2023 Yılı Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın daha önce ilçe başkanı olarak görev yaptığı bir partiye oy verdiğini açıkladı.

“Mensup olduğum partiye oy verdi”

Bakan Nebatı komisyonun soru cevap kısmında konuşma yaptığı sırada konuya dair şu ifadelere yer verdi:

“Garo Bey ile ilgili bir sırrı paylaşmam gerekecek. Ben Bakırköy’de kapatılan Refah Partisi ilçe başkanıydım. Aynı zamanda İstanbul Bakırköy’de kapatılan Fazilet Partisi’nin de ilçe başkanıydım. Yeşilköylü olmamız hasebiyle de Garo Paylan ve mensup olduğu cemaatle de önemli iletişimlerimiz olmuştur. Hatta Fazilet Partisi ilçe başkanıyken kendi ilçe listemizden bir Ermeni kardeşimizi il genel meclisi üyeliğinden de aday göstermiştik. Dolayısıyla gerek Kumkapı’da gerek Yeşilköy’deki ve Bakırköy’deki Ermeni Cemaatlerinde oldukça büyük ikramlarla karşı karşıya kalmış birisi olarak kendisinin de o dönemde mensup olduğum partiye de oy verdiğini açık yüreklilikle ifade eden kardeşimiz”

Bu haber yeniakit kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (yeniakit) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(yeniakit). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+