Sözde Ermeni soykırımının yılmaz savunucusu Garo Paylan! Yayın yasağını hedef aldı - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

16 Kasım 2022  

Sözde Ermeni soykırımının yılmaz savunucusu Garo Paylan! Yayın yasağını hedef aldı -

Sözde Ermeni soykırımının yılmaz savunucusu Garo Paylan! Yayın yasağını hedef aldı Sözde Ermeni soykırımının yılmaz savunucusu Garo Paylan! Yayın yasağını hedef aldı

HDP'li Ermeni Garo Paylan, İstiklal'de gerçekleşen terör saldırısından sonra bilgi kirliliğini önlemek amacıyla uygulanan geçici yayın yasağı ve sosyal medya kısıtlamasını hedef aldı.

Taksim İstiklal Caddesi'nde yaşanan terör saldırısından sonra bilgi kirliliğini önlemek ve terör yandaşlarının halka korku pompalamasının önüne geçmek amacıyla önce geçici yayın yasağı uygulandı. Ardından sosyal medya hesaplarına kısıtlama getirildi.

Sözde Ermeni soykırımının kabulü için TBMM'ye yasa teklifi sunan Ermeni HDP'li Garo Paylan uygulanan yayın yasağını eleştirdi.

Paylan, "Bu olayla ilgili bir yayın yasağı getirildi. Ben kınamayı bile saatinde yapamadım. Ben sabahın köründe yapabildim." dedikten sonra, Bakan Soylu'yu hedef aldı:

Ama bir kişi konuştu yalnızca: İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylukonuştu. Gece “Bu kişi Kobane’den emir almış, Afrin’den geçmiş gelmiş bu bombayı patlatmış” dedi. “Bu PKK’lı” dedi. Böyle durumlarda derinlemesine düşünmemiz lazım. Hem ülkenin atmosferini hem de uluslararası atmosferi düşünmemiz lazım.

Bu haber yeniakit kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (yeniakit) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(yeniakit). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+