​Soykırım Suçuna Karşı 4’üncü Küresel Forumu Yerevan’da gerçekleşecek - Gündem
21 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Այգ

Gündem :

06 Aralık 2022  

​Soykırım Suçuna Karşı 4’üncü Küresel Forumu Yerevan’da gerçekleşecek -

​Soykırım Suçuna Karşı 4’üncü Küresel Forumu Yerevan’da gerçekleşecek ​Soykırım Suçuna Karşı 4’üncü Küresel Forumu Yerevan’da gerçekleşecek

12-13 Aralık 2022 tarihlerinde Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da "Yeni Teknolojiler Çağında Soykırımın Önlenmesi" başlığı altında "Soykırım Suçuna Karşı" 4’üncü Küresel Forumu düzenlenecek.

Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Vahe Gevorgyan, bu alanda söz sahibi ve ağırlığı olan birçok meşhur şahsın küresel foruma katılacağını belirtti. Bilim adamları, üst düzey yetkililer, teknoloji şirketlerinin temsilcileri dahil yaklaşık 250 katılımcı, 30 uluslararası yetkili konuşmacı olacak.

Vahe Gevorgyan’ın sözlerine göre soykırımların önlenmesinin Ermenistan Cumhuriyeti'nin dış politikasının önceliklerinden biri olması tesadüfi değil ve bu sadece tarih tarafından değil, aynı zamanda içinde yaşadığımız bölgesel gerçekler tarafından da belirlenir.

Bakan yardımcısı, bölgemizde de çok önemli olan kültürel ve dini mirasın korunmasına ayrı bir önemli konu olduğunu vurguladı ve modern, yeni teknolojilerin bu mirasın korunmasına nasıl katkıda bulunabileceğini öne sürdü.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+