​Lavrov: Azerbaycan-Ermenistan barışıyla ilgileniyoruz - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

06 Aralık 2022  

​Lavrov: Azerbaycan-Ermenistan barışıyla ilgileniyoruz -

​Lavrov: Azerbaycan-Ermenistan barışıyla ilgileniyoruz ​Lavrov: Azerbaycan-Ermenistan barışıyla ilgileniyoruz

News.ru'nun bildirdiğine göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bugün Azerbaycan Dışişleri Bakanı ile Moskova'da yaptığı görüşmede Rusya'nın Yerevan ile Bakü arasında bir barış antlaşması imzalamakla ilgilendiğini duyurdu.

Özellikle önemli tartışma konularından birinin Ermenistan, Rusya ve Azerbaycan liderlerinin üçlü açıklamalarının hayata geçirilmesi olduğuna dikkat çeken Lavrov, "Ulaşım engellerinin kaldırılması, sınırların belirlenmesi ve barış anlaşmasının imzalanması gibi genel olarak kamu idareleri, siyasi yapılar ve siyasiler arasındaki temasların geliştirilmesi de dahil olmak üzere güven artırıcı önlemlerin güçlendirilmesini için mümkün olan her şeyi yapıyoruz." diye konuştu.

Bakanlar görüşmede, Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında imzalanan Dağlık Karabağ Ateşkes Anlaşması'nın yanı sıra Rusya ve Azerbaycan'ın imzaladığı Müttefik İşbirliği Bildirgesi'ni ele aldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+