Kim Kardashian ve Cher`den Eçmiadzin Katedrali`ne destek çağrısı - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

06 Aralık 2022  

Kim Kardashian ve Cher`den Eçmiadzin Katedrali`ne destek çağrısı -

Kim Kardashian ve Cher`den Eçmiadzin Katedrali`ne destek çağrısı Kim Kardashian ve Cher`den Eçmiadzin Katedrali`ne destek çağrısı

Dünyaca ünlü Amerikalı TV yıldızı Kim Kardashian, ünlü pop şarkıcısı Cher (Sherlin Sarkisyan), Amerikalı yapımcı Eric Esrayelyan, takipçilerine seslenerek Ermenice yazılı takılar alma ve böylece Eçmiadzin Ana Katedrali’nin tadilatına destek verme çağrısında bulundu.Armenpress’in aktardığına göre Kim Kardashian, İnstagram’ın “story” bölümünden paylaştığı bir videoda Ermenistan’a her zaman destek olmanın yollarını aradığını belirterek takipçilerine Metal Alchemist markalı “Hayr Mer”, “Ararat Dağı”, “Aşk” ve diğer yazıların bulunduğu bileklikler ile diğer takıları tanıttı. Kardashian dünyada birçok tarihi yerin bulunduğunu ama en eski katedrallerin Ermenistan’da olduğunu söyledi.

Yıllar önce çocuklarını bu katedrallerden birinde vaftiz ettiğini hatırlatan Kardashian, katedralin tadilatta olduğunu hatırlattı ve bilezik satışından elde edilen gelirin tamamının katedralin yenileme çalışmalarına aktarılacağını vurguladı..

Şerlin Sarkisyan da (Cher), Ermeni köklerinin kimliğinin büyük bir parçası olduğunu ve Eçmiadzin Katedrali’nin restorasyonunu destekleme girişiminin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu belirten bir fotoğrafı İnstagram sayfasından paylaştı.

Kampanyaya Ermeni Soykırımı’nı konu alan “The Promise” adlı Hollywood filminin yapımcısı Eric Esrayelyan da katıldı. Ünlü yapımcı İnstagram sayfasından Ermenistan ve Karabağ’ı desteklemeye devam edeceğini yazdı.

Kutsal Eçmiadzin Katedrali’nin yenileme çalışmaları 2017 yılında başladı ve halen devam ediyor.

Bu haber agoıs kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agoıs) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agoıs). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+