Üsküdar Surp Haç`ta ve Vakıflıköy`de Mavi Liste kazandı - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

12 Aralık 2022  

Üsküdar Surp Haç`ta ve Vakıflıköy`de Mavi Liste kazandı -

Üsküdar Surp Haç`ta ve Vakıflıköy`de Mavi Liste kazandı Üsküdar Surp Haç`ta ve Vakıflıköy`de Mavi Liste kazandı

Azınlık toplumlarında vakıf seçimleri sürerken Ermeni toplumu bu Pazar (11 Aralık) İstanbul'da tek vakıf için sandık başına gitti. Üsküdar Surp Haç Kilisesi Vakfı için iki liste yarıştı. Resmi olmayan sonuçlara göre seçimi mevcut yönetime karşı yarışan Mavi Liste kazandı. İstanbul dışında ise Vakıflıköy, İskenderun ve Kırıkhan vakıfları için seçim yapıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre Vakıflıköy'de mevcut yönetimden isimlerin yer aldığı Mavi Liste kazandı.

Ermeni toplumu 16 Ekim, 20 Kasım, 27 Kasım ve 4 Aralık'ın ardından 11 Aralık'ta yine sandık başına gitti.

Üsküdar Surp Haç Kilisesi Vakfı yönetimi için iki liste yarıştı.

Seçim sandıkları Üsküdar Surp Haç Kilisesi Vakfı Gülbenkyan Salonu ile Kadıköy Aramyan Uncuyan Okulu’ndan Yetişenler Derneği’ne kuruldu. Oy verme işlemi saat 09:00’da başladı, 17:00’de sona erdi.

Üsküdar Surp Haç Kilisesi Vakfı için toplam 1.036 seçmen oy kullandı.

Seçimlerde mevcut yönetimden Ohannes Gül’ün içinde bulunduğu Yeşil Liste ile Berç Zıngık’ın önderliğindeki Mavi Liste yarışıyordu.

Resmi olmayan sonuçlara göre seçimi Mavi Liste kazandı.

Mavi Liste 575, Yeşil Liste 442 oy aldı.

Mavi Liste; Berç Zıngık, Herman Portakalyan, Tara Tekartinyan Göncü, Herman Karadere, Zakar Nevruz, Aylin Ateş, Ohannes Çakraklı, Arda Suna, Selin Eskici, Arden Terziyan, Rafi Apar ve Aslin Ceheryan'dan oluşuyor.

Yeşil Liste; Ohannes Gül, Murat Gönkeser, Toros Abanalyan, Dikran Armenak Kazanciyan, Arek Atmaciyan, Tanya Abanalyan, Nıvart Avedikoğlu, Lena Çiteli, Arda Demir, İdris Nişan Bulgan, Talin Cancik, Ara Özgündüz, İrma Dağlıyan ve Sevan Atakligan'dan oluştu.

11 Aralık'ta ayrıca İstanbul dışındaki yerleşimlerden Antakya'da Vakıflıköy, İskenderun ve Kırıkhan vakıfları için de seçim yapıldı. Vakıflıköy'de iki liste yarıştı.


Vakıflıköy seçiminde oy sayımı sonuçlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre mevcut yönetimden isimlerin yer aldığı Mavi Liste 62 oy, Sarı Liste 51 oy aldı. Yeni yönetim Cem Çapar, Misak Hergel, Viken Kartun, İskender Horoz, Levon Çapar, Ohannes Zurnacı, Serkan Şirin'den oluştu. Yedek üyeler Meryem Şirin, Ani Kocadağ, Can Şirin, Semire Zurnacı'dan oluştu.

Diğer vakıflarda tek liste var.

Ermeni toplumunda vakıf yönetim kurulları seçimleri 17-18 Aralık ve 24-25 Aralık'ta devam edecek.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+