Ermeni futbol yıldızı Mkhitaryan: Dağlık Karabağ`da 30 bin çocuğun kaderi tehlikede - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

16 Aralık 2022  

Ermeni futbol yıldızı Mkhitaryan: Dağlık Karabağ`da 30 bin çocuğun kaderi tehlikede -

Ermeni futbol yıldızı Mkhitaryan: Dağlık Karabağ`da 30 bin çocuğun kaderi tehlikede Ermeni futbol yıldızı Mkhitaryan: Dağlık Karabağ`da 30 bin çocuğun kaderi tehlikede

UNICEF'in ulusal elçisi, "Inter" orta saha oyuncusu Henrikh Mkhitaryan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Dağlık Karabağ'ın fiziki ablukasının, Artsakh halkını yavaş yavaş ölüme mahkûm etmekle eşdeğer olduğunu belirtti.

Ermeni futbolcu Mkhitaryan'ın paylaşımı şöyle:

"Dağlık Karabağ'da 30 bin çocuğun kaderi tehlikede. Pazartesi günü Azerbaycan, Dağlık Karabağ'ı Ermenistan'a ve dış dünyaya bağlayan ve Dağlık Karabağ halkının gıdadan ilaca kadar çeşitli malları aldığı tek yolu kapattı. 30.000'i çocuk olmak üzere 120.000 cumhuriyet sakini kuşatma altında.

Ayrıca Azerbaycan, Dağlık Karabağ'a doğalgaz arzını da kesti. Mevsimin kış olduğu ve gece hava sıcaklığının 0'ın altına düştüğü düşünüldüğünde bu durum sakinlerini donarak ölme riskiyle karşı karşıya bırakıyor. Bu gerçek bir insani felakete dönüşüyor. Dağlık Karabağ'ın fiziki ablukası, halkı yavaş yavaş ölüme mahkûm etmekle eşdeğerdir."
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+