​AB gözlemcileri Ermenistan`daki görevlerini tamamladı - Gündem
20 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

21 Aralık 2022  

​AB gözlemcileri Ermenistan`daki görevlerini tamamladı -

​AB gözlemcileri Ermenistan`daki görevlerini tamamladı ​AB gözlemcileri Ermenistan`daki görevlerini tamamladı

AB gözlemcileri Ermenistan'daki görevlerini tamamladı. Ermenistan, Azerbaycan, Avrupa Konseyi ve Fransa liderlerinin anlaşması üzerine, Avrupa Birliği, sahadaki durumu izlemek, analiz etmek ve raporlamak için 20 Ekim'de Azerbaycan ile sınırın Ermenistan tarafı boyunca gözlemciler yerleştirmişti.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikiları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell , "40 Avrupalı ​​uzmanın görevlendirilmesi etkili oldu ve değişken bir durumda güven oluşturmaya katkıda bulundu. Bugün, nihai hedefi bölgede sürdürülebilir barışa katkıda bulunmak olan Ermenistan'da daha uzun vadeli olası bir AB misyonuna zemin hazırlayacak bir geçiş ekibiyle Güney Kafkasya'da AB angajmanının yeni bir aşamasına başlıyoruz." diye konuştu.

Geçiş planlama destek ekibinin, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki AB destekli çözüm sürecinde Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'i desteklemesi bekleniyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+