​Çekya`nın Ermenistan Büyükelçisi: Laçin Koridoru`ndaki ulaşımdan Rusya sorumlu - Gündem
04 Mart 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Մարգար / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

21 Aralık 2022  

​Çekya`nın Ermenistan Büyükelçisi: Laçin Koridoru`ndaki ulaşımdan Rusya sorumlu -

​Çekya`nın Ermenistan Büyükelçisi: Laçin Koridoru`ndaki ulaşımdan Rusya sorumlu ​Çekya`nın Ermenistan Büyükelçisi: Laçin Koridoru`ndaki ulaşımdan Rusya sorumlu

Çek Cumhuriyeti'nin Ermenistan'a yeni atanan büyükelçisi Petr Pirunchik, "Azatutyun"a verdiği röportajda, Avrupa Birliği'nin Laçin Koridoru ile ilgili olarak şimdi yapabileceğinin insani durumun katlanılabilir olduğundan emin olmak olduğunu belirtti.

Kasım 2020'de imzalanan üçlü açıklamaya göre Rusya'nın o bölgedeki ulaşımdan sorumlu olduğunu belirterek, ne oluyor, bundan sonra ne olacak ve ne yapacaksın diye sorulacak asıl tarafın Rusya olduğunu sözlerine ekledi.

Büyükelçi, "Tabii biraz saçma geliyor, yani resmi açıklama, çevre aktivisti oldukları ve kışın başında, kar yağdığında, soğukta olduğu... Diplomat olmasaydım, bu açıklamaya gülelim derdim. Yaratılan duruma elbette gülemiyoruz, çünkü gerçekten 120 bin insanı ortada bırakıyor, temel tıbbi ihtiyaçlarını karşılayacak imkânları yok, insani yardıma ihtiyaçları var." diye konuştu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+