Ermenistan Dışişleri Bakanlığı: Laçin Koridoru`ndaki durum BM Güvenlik Konseyi`nde görüşülecek - Gündem
16 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

21 Aralık 2022  

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı: Laçin Koridoru`ndaki durum BM Güvenlik Konseyi`nde görüşülecek -

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı: Laçin Koridoru`ndaki durum BM Güvenlik Konseyi`nde görüşülecek Ermenistan Dışişleri Bakanlığı: Laçin Koridoru`ndaki durum BM Güvenlik Konseyi`nde görüşülecek

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın başvurusu üzerinde, BM Güvenlik Konseyi'nin Laçin Koridoru'ndaki durumu görüşeceğini bildirdi.

Oturum 21 Aralık gecesi saat 24:00'de gerçekleşecektir.

Birkaç gün önce, BM Güvenlik Konseyi'nin çalışmalarını kapsayan bağımsız bir araştırma merkezi olan Güvenlik Konseyi Raporu (SCR), BM Güvenlik Konseyi üyelerinin, Fransa'nın önerisiyle Dağlık Karabağ'daki durumu görüşeceklerini bildirdi.

Artsakh Devlet Bakanı Ruben Vardanyan Artsakh'ı korumak ve bu durumdan çıkış yolları oluşturmak için Birleşmiş Milletler, Fransa, ABD ve Rusya ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Yaklaşık bir haftadır Birleşmiş Milletler (BM) Ermenistan ofisi önünde oturan Artsakh Devlet Bakanı'nın danışmanı Artak Beglaryan, 4 gün önce ofisin daimi koordinatör vekili tarafından kabul edildi. Yaklaşık 20 dakika süren görüşmenin ardından Beglaryan, uluslararası örgüt temsilcisinin BM karargahındaki protesto eyleminden ve taleplerinden haberdar olduklarını bildirdi.

Hatırlanacağı üzere 12 Aralık'tan bu yana Azerbaycan, Artsakh'ı Ermenistan'a bağlayan tek yolu kapattı. 270'i yetişkin olmayan 1100 vatandaşın evlerine dönme imkanı yok.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+