Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’daki kiliselerde Noel Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli hed - Gündem
13 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Պարխար / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

23 Aralık 2022  

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’daki kiliselerde Noel Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli hed -

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’daki kiliselerde Noel Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli hed Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’daki kiliselerde Noel Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli hediyeler dağıttı [Hatay`da kiliselere Büyükşehir`den `Noel` hediyesi] 22.12.2022 - 10:05 A-A+

Hatay Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de Hz. İsa’nın dünyaya gelişinin kutlandığı Noel Bayramı’nda Hıristiyan vatandaşları yalnız bırakmadı.

Ekipler, Hıristiyan cemaati tarafından coşkuyla karşılandı. Cemaat, tüm vatandaşları Noel kutlamalarına davet etti.

Büyükşehir ekipleri hazırlanan hediye sepetlerini vermek için Altınözü’nde; Marcircos Türk-Hristiyan Ortodoks Kilisesi ve Maria Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Antakya’da; Katolik ve Protestan Kiliseleri, Samandağ’da; Rum Ortodoks St. Ilyas Kilisesi ve Vakifli Meryem Ana Ermeni Kilisesi, İskenderun’da; Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi, İtalyan Katolik Latin Kilisesi ve Surp Karasun Manuk Ermeni Kilisesine ziyarette bulundu.

Din görevlileri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a kendilerini hiç unutmayıp her zaman yanlarında olduğu için minnettarlıklarını dile getirerek, Büyükşehir yetkililerine teşekkür etti.

Bu haber gazetezebra kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (gazetezebra) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(gazetezebra). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+