​Beyoğlu Üç Horan seçimi ertelendi - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

23 Aralık 2022  

​Beyoğlu Üç Horan seçimi ertelendi -

​Beyoğlu Üç Horan seçimi ertelendi ​Beyoğlu Üç Horan seçimi ertelendi

Açıklama AKP MKYK üyesi Doktor Sevan Sıvacıoğlu'ndan geldi. Seçimi yeni bir tertip heyeti düzenleyecek. Türkiye Ermenileri Patrikliği de konuya dair bir açıklama yayınladı.

AKP MKYK Üyesi Dr. Sevan Sıvacıoğlu, Agos’a yaptığı açıklamada Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü’nden kendisine Beyoğlu Üç Horan Vakfı Seçim Tertip Heyeti’nin istifa ettiğine yönelik bilgi geldiğini, bir ay içerisinde yeni bir tertip heyeti oluşturularak, seçimlerin yapılacağını söyledi.

Edinilen bilgilere göre Seçim Tertip Heyeti Ermeni toplumu içinden oluşturulacak.

Erteleme bilgisinin aday gruplara da şifahen bildirildiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre seçim süreciyle ilgili sıkıntılar Sevan Bıçakçı'nın Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü aldığı gece Ankara'dan yetkililere de aktarıldı. Törene Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan ve AKP MKYK üyesi Sevan Sıvacıoğlu da katılmıştı.

Seçim Tertip Heyeti Ermeni toplumunun yoğun olarak yaşadığı yerlere sandık kurmadığı ve seçim güvenliğine dair önlemler almadığı için eleştiriliyordu.

Türkiye Ermenileri Patrikliği de konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamada,

"Beyoğlu Üç Horan Kilisesi Vakfı seçiminde, seçim tertip heyetinin istifası ile yeni bir safhaya geçilmiştir. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden teyit ettiğimiz üzere, cemaat üyelerinden yeni bir seçim tertip heyeti kurulması ile süreç devam ettirilecektir" dendi.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+