​Paşinyan hangi durumda barış anlaşmasını imzalamayacağını açıkladı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

12 Ocak 2023  

​Paşinyan hangi durumda barış anlaşmasını imzalamayacağını açıkladı -

​Paşinyan hangi durumda barış anlaşmasını imzalamayacağını açıkladı ​Paşinyan hangi durumda barış anlaşmasını imzalamayacağını açıkladı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan düzenlediği basın toplantısında “barış anlaşmasını imzalamayı reddedecek, eğer bu metin Ermenistan devletinin çıkarlarına uymuyorsa” dile getirdi.

Başbakan, Ermenistan’ın çıkarlarına uygunsa barış belgesini imzalamaya hazır olduğunu bir kez daha duyurdu.

“Masada imzalaya hazırlanacağımız bir kağıt varsa, bu kötü değil, iyi bir haber olacak, çünkü bu, sonunda Ermenistan Cumhuriyeti’nin çıkarlarının korunduğuna inandığımız bir noktaya gelmeyi başardığımız anlamına geliyor. Artık sorun sadece makalenin içeriği değil, o içeriği uygulama mekanizmasıdır. 9 Kasım’da imzalanan bir belgemiz var ama gerçek şu ki bugün uygulanmıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir anlaşmanın imzalanabileceğini, ancak hükümlerinin uygulanması için herhangi bir mekanizma yoksa, imzanın hemen ardından yeni bir askeri tırmanma meydana gelebileceğini kaydetti.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+