İki millet, tek medeniyetiz - Gündem
21 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

14 Ocak 2023  

İki millet, tek medeniyetiz -

İki millet, tek medeniyetiz İki millet, tek medeniyetiz

Ermenistan Parlamentosu Başkanı Alen Simonyan, Fransa Parlamentosu Başkanı Yaël Braun-Pivet başkanlığındaki heyeti kabul etti. Simonyan “Biz iki milletiz, tek medeniyetiz" dedi.

Konukları karşılayan Alen Simonyan, Yaël Braun-Pivet'nin Fransa Parlamentosu'ndan Ermenistan'ı ziyaret eden ilk başkan olduğunu hatırlatarak ziyaretin tarihi sayılacağını kaydetti.

“Biz iki milletiz, tek medeniyetiz" diyen Alen Simonyan, "İlişkilerimiz dostane ve sıcak, Fransa ülkemizin ve vatandaşlarımızın dostudur" diye konuştu..

Simonyan "Azerbaycan ve müttefiki Türkiye'nin savaşçı politikalarına" karşı demokratik Ermenistan'a ve Ermeni halkına gösterilen dayanışma ve destek konusunda Fransa'nın rolünün takdire şayan olduğunu ifade etti.

Taraflar, Ermenistan-Fransa devletlerarası ilişkilerinin geliştirilmesinde iki ülke parlamentoları arasındaki yakın işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Davetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fransa Parlamento Başkanı, Ermeni halkının Fransa'yı her zaman güvenilir bir dost olarak görebileceğini kaydetti, "Dün, bugün ve her zaman Ermeni halkının yanındayız” dedi.


Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+