​Paşinyan, Azerbaycan tarafından Laçin Koridorunun kapatılması provokasyon olarak nitilendirdi - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

15 Ocak 2023  

​Paşinyan, Azerbaycan tarafından Laçin Koridorunun kapatılması provokasyon olarak nitilendirdi -

​Paşinyan, Azerbaycan tarafından Laçin Koridorunun kapatılması provokasyon olarak nitilendirdi ​Paşinyan, Azerbaycan tarafından Laçin Koridorunun kapatılması provokasyon olarak nitilendirdi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Kabine toplantısından yaptığı konuşmada “Laçin Koridoru’nun kapatılması nihai hedefi yeni bir askeri tırmanış olan bir provokasyondur ve askeri tırmanma senaryosu geliştirenler açısından arzu edilen adımlar uygulanmamalıdır.

Bu provokasyon ve gerilimi tırmandırmanın amaçlarından biri, Bakü ile Stepanakert arasındaki siyasi ve resmi diyaloğa duyulan bariz ihtiyacı gizlemek ve gündemden uzaklaştırmaktır. Bu provokatif sorunun çözümüne katkı sağlayacak adımlar atılmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Nikol Paşinyan, Dağlık Karabağ’daki insani krizin uluslararası görünürlüğünü artırmak ve çeşitli durumlarda tartışma konusu yapmak için diplomatik servis, tüm kurum ve dış ilişkilere sahip çevrelerin çabalarını iki katına çıkarması gerektiğini düşünüyor.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+