​Enflasyon vaftiz törenlerini de vurdu - Gündem
28 Şubat 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Սիմ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

14 Ocak 2023  

​Enflasyon vaftiz törenlerini de vurdu -

​Enflasyon vaftiz törenlerini de vurdu ​Enflasyon vaftiz törenlerini de vurdu

Türkiye Ermeni Patrikliği, düğün, cenaze, vaftiz törenlerinin ücretlerine zam yaptı. Patriklik, fiyatların yeni yılda yüzde 15 oranında arttığını duyurdu.A-A+Türkiye Ermeni Patrikliği, düğün, cenaze, vaftiz törenlerinin ücretlerine yüzde 15 zam yaptığını duyurdu.

Patriklik Muhasebe Müdürü Peder Şirvan Mirzyan, 2022 yılında 229 ihtiyaç sahibinin Patrikhane'nin vaftiz, düğün, cenaze hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalandığını belirtti.

Agos Gazetesine konuşan Şirvan Mirzyan, şu ifadeleri kullandı:

“2023 yılında cenaze, vaftiz ve düğün hizmet bedellerinde ortalama yüzde 15'lik bir artış gerçekleştirildi. Düzenleme yapılırken toplumumuzun mevcut ekonomik şartları göz önünde bulundurularak böyle bir karar alındı. Sonuçta, halkımızın temel ihtiyacı olan hizmetlerden söz ediyoruz. Bu düzenleme yapılırken 2022 bedellerindeki Patrikhanemize gelir olarak kaydedilen kısma herhangi bir artış yansıtılmadı.”

Geçen yıl törenlere iki defa zam yapmak durumunda kalan Patrikhaneden şöyle bir açıklama geldi;

“Yapılan artışlar, mevcut enflasyon oranı karşısında oluşan baskıyı bertaraf etmekte zorlansa da yıl sonu bütçesi farklı kaynaklardan gerçekleştirilen desteklerle karşılandı. Bunun başarılmasında en önemli etkenlerden biri de harcamalarda, mümkün olan en yüksek düzeyde tasarruf edilecek şekilde planlama yapılmasıydı. Patrikhane bünyesinde faaliyet gösteren birimlerin üstlendiği görevleri yerine getirebilmek için kısıtlı insan kaynağı ile özverili bir biçimde minimum kaynak ile maksimum üretim ve hizmeti gerçekleştirmek için çalışılması da diğer önemli etken olarak değerlendirilmelidir.”

Bu haber odatv kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (odatv) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(odatv). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+