​Patrik Maşalyan`ın Kudüs ziyareti başladı - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

17 Ocak 2023  

​Patrik Maşalyan`ın Kudüs ziyareti başladı -

​Patrik Maşalyan`ın Kudüs ziyareti başladı ​Patrik Maşalyan`ın Kudüs ziyareti başladı

Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan "Kutsal Doğuş Yortusu" kutlamalarına katılmak üzere Kudüs'e gidiyor.

Kudüs Ermeni Patrikliği ve Killisesi, Kutsal Doğuş Yortusu'nu Julyen takvime göre 19 Ocak'ta ve onu takip eden günlerde kutluyor.

Patrik Maşalyan 17 Ocak Salı sabahı İstanbul Havalimanı'ndan Kudüs’e hareket etti.

Patrik Maşalyan'a yardımcısı Peder Şirvan Mürzyan refakat ediyor. Patrik seçildikten çıktıktan ilk kez Kudüs’e resmi ziyarette bulunacak olan Maşalyan, Kudüs Ermeni Patriği I. Nurhan'ın da konuğu olacak.

Patrik Maşalyan ile birlikte Patrikhane Basın Yayın Bölümü Müdürü Rahip Hovagim Seropyan, Meryemana Patriklik Kilisesi Din Görevlisi Rahip Kaspar Garabedyan, Patrik Vekili Kıdemli Peder Krikor Damadyan ve Pederler Natan Arabyan, Nerses Ayvazyan ve Melkon Pınarcıyan Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Kudüs'e hareket ederek Patrik Hazretleri’yle buluşacaklar.

Surp Badarak ilahilerini seslendirmek üzere, Diyakos Edvin Harutyun Galipyan önderliğindeki Patriklik Armaş Korosu üyeleri de Kudüs’e hareket ediyor.

Patrik Maşalyan, Yafa kapısından törenle karşılanarak, Kudüs Ermeni Manastırı’na ve S. Hagopyants Kilisesi’ne geçecek . Kutsal Doğuş Yortusu sebebiyle farklı ülkelerden gelenlerin yanı sıra İstanbul’dan, Ermenistan'dan ve yurtdışından gelecek çok sayıda ziyaretçiler de kutlamalara ve düzenlenecek inanç ziyaretlerine katılacak.

Patrik Maşalyan 27 Ocak 2023 Cuma günü makamına geri dönecek.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+