​İran`ın Ermenistan Büyükelçisi, Ermenistan`ın güvenliğinin İran`ın güvenliği olduğunu yineledi - Gündem
16 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

21 Ocak 2023  

​İran`ın Ermenistan Büyükelçisi, Ermenistan`ın güvenliğinin İran`ın güvenliği olduğunu yineledi -

​İran`ın Ermenistan Büyükelçisi, Ermenistan`ın güvenliğinin İran`ın güvenliği olduğunu yineledi ​İran`ın Ermenistan Büyükelçisi, Ermenistan`ın güvenliğinin İran`ın güvenliği olduğunu yineledi

İran'ın Ermenistan Büyükelçisi Abbas Badakhshan Zohuri Syunik'te gazetecilere verdiği brifingde, İran Dışişleri Bakanı'nın daha önce İran'ın Ermenistan'ın ve bölgenin güvenliğini kendi güvenliği olarak gördüğüne dair yaptığı açıklamaya değinerek Ermenistan'ın güvenliğinin İran'ın güvenliği olduğunu yineledi.

Büyükelçi, öncelikle İran'ın tüm komşu ülkelerle böyle bir politika izlediğini ve amacının her yönde işbirliğini geliştirmek olduğunu vurguladı.

Zohuri, "Ermenistan bizim komşumuz, dost ülkemizdir. Bir de Ermenistan'a yönelik bu politika var. Dışişleri Bakanı ayrıca Ermenistan'ın güvenliğinin İran'ın güvenliği olduğunu kaydetti. Ve İran'ın tutumu her zaman, Ermenistan dahil olmak üzere ülkelerin bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne uluslararası yasalara uygun olarak saygı gösterilmesi gerektiği yönünde olmuştur." dile getirdi.

Ermenistan ile İran arasındaki işbirliğinin ve her yönden bağların geliştiğini kaydetti.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+