​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı:Azerbaycan tarafının Dağlık Karabağ`a dönen çocuklara yönelik kabul - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

21 Ocak 2023  

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı:Azerbaycan tarafının Dağlık Karabağ`a dönen çocuklara yönelik kabul -

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı:Azerbaycan tarafının Dağlık Karabağ`a dönen çocuklara yönelik kabul ​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı:Azerbaycan tarafının Dağlık Karabağ`a dönen çocuklara yönelik kabul edilemez tavrı bizi şok etti

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı açıklamada bulunarak 17 Ocak'ta Dağlık Karabağ'a dönen, Laçin Koridoru'nun kapatılması nedeniyle yaklaşık 40 gün boyunca ailelerinden mahrum kalan çocuklara yönelik Azerbaycan tarafının tavrı kabul edilemez ve şoke edici olarak tanımladı.

Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Vahan Hunanyan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Azerbaycan tarafının yayınladığı videolarda açıkça görüldüğü üzere terörist gibi davranan "eko-aktivistler" Laçin Koridoru'ndan Dağlık Karabağ'a çocukları taşıyan aracı durdurup gösterişli bir şekilde bağırdılar, maskeli olarak araca girdiler, çocukları yasa dışı bir şekilde videoya çekip psikolojik şiddete maruz bıraktı. Tüm bunların sonucunda çocuklar psikolojik yıldırmaya maruz kaldı, çocuklardan biri bayıldı.

Azerbaycan tarafının bu eylemleri, o ülkede Ermenilere yönelik devlet düzeyinde yürütülen kin ve düşmanlığın, Dağlık Karabağ Ermenilerini yerlerinden etme politikasının canlı örnekleridir.”

Dışişleri Bakanlığı, ayrıca, uluslararası kamuoyu ve örgütlere benze tavırları önlemek için net ve somut adımlar beklediğini ifade etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+