​Ermenistan dünyanın en güvenli 10 ülkesi arasında yer alıyor - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Այգ

Gündem :

23 Ocak 2023  

​Ermenistan dünyanın en güvenli 10 ülkesi arasında yer alıyor -

​Ermenistan dünyanın en güvenli 10 ülkesi arasında yer alıyor ​Ermenistan dünyanın en güvenli 10 ülkesi arasında yer alıyor

Ermenistan dünyanın en güvenli 10 ülkesi arasında yer alıyor. Sıralama listesi, verileri yılda iki kez güncelleyen analitik portal Numbeo tarafından hazırlandı.

2019'dan 2023'e kadar, yani son 5 yılda, Ermenistan dünyanın en güvenli ülkeleri sıralamasında 11. sıradan 7. sıraya yükseldi. Sputnik Ermenistan ajansının aktardığı bilgilere göre Ermenistan'daki suç endeksi 22 ve güvenlik endeksi 78 oldu.

Katar (14.8 ve 85.2) ve Birleşik Arap Emirlikleri (15.1 ve 84.9) dünyanın en güvenli ülkeleri sıralamasında ilk iki sırada yer alıyor.

Bölge ülkeleri arasında Ermenistan'ı Gürcistan 18’inci, Azerbaycan 33’üncü ve Türkiye 51’iinci ve İran dünyanın en güvenli ülkeleri sıralamasında 90’ıncı sırada yer alıyorlar. ABD, İran'ın sadece iki sıra önünde, yani 88’inci sırada.

Güvenlik endeksi ne kadar yüksek olursa, sıralamaya dahil edilen ülke veya şehir o kadar güvenli kabul edilir.

Mevcut endeksi oluşturmak için son 36 aylık veriler kullanılır.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+