​Dünyaca ünlü Ermeni tenisçi Khaçanov`un Artsakh paylaşımları Azerbaycan`ı kızdırdı - Spor
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Առագոտ

Spor :

23 Ocak 2023  

​Dünyaca ünlü Ermeni tenisçi Khaçanov`un Artsakh paylaşımları Azerbaycan`ı kızdırdı -

​Dünyaca ünlü Ermeni tenisçi Khaçanov`un Artsakh paylaşımları Azerbaycan`ı kızdırdı ​Dünyaca ünlü Ermeni tenisçi Khaçanov`un Artsakh paylaşımları Azerbaycan`ı kızdırdı

Dünyaca ünlü Ermeni tenisçi Khaçanov'un Artsakh paylaşımları Azerbaycan'ı kızdırdı (video)]Dünyaca ünlü Ermeni tenisçi Karen Khaçanov, Avustralya Açık Şampiyonası'nda aldığı önceki iki galibiyetin ardından neden Azerbaycan'ın kuşatması altındaki Artsakh'a desteğini kameraya yazdığı yazılarla açıkladı.

Sports.ru'nun bildiridiğine göre Khaçanov şunları kaydetti:

"Köklerime saygı duyduğumu ve takdir ettiğimi defalarca söyledim. Ben Rusya vatandaşıyım, Rusya'yı temsil ediyorum ama anne ve baba tarafımda Ermeni kanım var. Onları her şekilde desteklemek, onlara inanç ve güç vermek istiyorum."

Avustralya Açık Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselen Ermeni tenisçi kameralara yine bir not bıraktı: "Sonuna kadar inanmaya devam edin. Güçlü kal, Artsakh."

Khaçanov'un bu ifadeleri Azerbaycan'ı kızdırdı.

Karen Khaçanov, 1/16 finalindeki zaferden sonra ilk kez Artsakh ablukası hakkında konuştu. 1/8 finalinde Karen Khaçanov, dünyada 33. sırada yer alan Japon Yoshihito Nishioka'yı üç sette mağlup etmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+