The Guardian: Khachanov`un mesajları oynadığı tenisi kadar dikkat çekiciydi - Spor
19 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Բաւական

Spor :

26 Ocak 2023  

The Guardian: Khachanov`un mesajları oynadığı tenisi kadar dikkat çekiciydi -

The Guardian: Khachanov`un mesajları oynadığı tenisi kadar dikkat çekiciydi The Guardian: Khachanov`un mesajları oynadığı tenisi kadar dikkat çekiciydi

Avustralya Açık'ta yarı finale yükselen Rusya'yı temsil eden Ermeni tenisçi Karen Khachanov'un yükselen kariyerine değinen İngiliz The Guardian dergisi, Artsakh'ı (Karabağ) destekleyen paylaşımlarına değinerek Khachanov'un tenisi kadar verdiği mesajlarının da ilgi gördüğünü kaydetti.

Avustralya Açık'ın üçüncü turunda Amerikalı Frances Tiafoe'yi mağlup ettikten sonra Khachanov, kuşatma altındaki Artsakh'a desteğini dile getirdi. Kamera merceğine şunları yazdı: Artsakh Güçlü Kal!!! (Artsakh, Stay Strong). Khachanav dördüncü turda yine galip gelerek Avustralya Açık'ta çeyrek finale yükseldi ve yine maçın ardından kamera merceğine Artsakh'ı desteklediğini ifade etti. Bu sefer "Sonuna kadar inanmaya devam edin. Artsakh, güçlü kal" diye yazdı.

Makalede, "Artsakh Güçlü Kal'ı yazarken Khachanov, Ermenistan ile Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ olarak bilinen tartışmalı bölgenin Aralık ortasından bu yana abluka altına alınmasına dikkat çekiyordu."

Khachanov'un babası Abgar Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da doğdu.

Gazete ayrıca, Khachanov'un Ermeni kökenli olduğunu söylediği röportajından alıntılar aktardı.

Khachanov "Baba tarafından, dede tarafından, hatta anne tarafından. Ben yarı Ermeni’yim. Sadece desteğimi ifade etmek ve halkıma güç vermek istedim" dedi.

Azerbaycan Tenis Federasyonu'nun Khachanov'un paylaşımlarından dolayı cezalandırılmasını talep ettiği de makalede kaydedildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+