​Beverly Hills Belediye başkanı Ermeni karşıtı broşürlerin yayılmasını kınadı - Gündem
16 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

31 Ocak 2023  

​Beverly Hills Belediye başkanı Ermeni karşıtı broşürlerin yayılmasını kınadı -

​Beverly Hills Belediye başkanı Ermeni karşıtı broşürlerin yayılmasını kınadı ​Beverly Hills Belediye başkanı Ermeni karşıtı broşürlerin yayılmasını kınadı

Geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günü, Artsakh'ta Laçin Koridoru'nun kapatılması nedeniyle devam eden krizi protesto etmek için Beverly Hills’te yürüyüş düzenlenmişti. Aynı zamanda yürüyüşün gerçekleştirildiği bölgede protestoculara yönelik nefret söylemi yayan broşürler asılmış.

Protestocular, elektrik direklerine asılan ve aşağıdaki tehdit sözlerini içeren broşürlerle karşılandı: Azerbaycan+Türkiye+Pakistan+İsrail = Ermenistan'ı haritadan silecek 4 kardeş. İnşallah."

Beverly Hills Belediye Başkanı Lil Bosse, yayılan broşürlerinin içeriği sosyal medyadan kınadı ve şehrin polis departmanı, sorumluları bulmak için La Cienega ve Wilshire bulvarları etrafındaki güvenlik kameralarını inceledi.

Belediye Başkanaı yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Birçok kez söyledim, nefretin Beverly Hills'te veya başka hiçbir yerde yeri yoktur. Bunu her zaman reddedeceğim, buna her zaman karşı çıkacağım."

Büyük bir Ermeni topluluğuna sahip olan West Hollywood'un Belediye Başkanı Sepi Shine de hafta sonu boyunca ABD’li Ermenilerine yönelik tehditleri kınadı.

Shine, Twitter'da "Nefretin yükselişi demokrasi için ciddi bir tehdit oluşturuyor ve hepimiz sevgiden ve nefrete karşı durmaya devam etmeliyiz" diye yazdı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+