​Paşazade: Artık İran`ın Azerbaycan`ın değil, Ermenistan`ın kardeşi olduğunu biliyoruz - Gündem
21 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

03 Şubat 2023  

​Paşazade: Artık İran`ın Azerbaycan`ın değil, Ermenistan`ın kardeşi olduğunu biliyoruz -

​Paşazade: Artık İran`ın Azerbaycan`ın değil, Ermenistan`ın kardeşi olduğunu biliyoruz ​Paşazade: Artık İran`ın Azerbaycan`ın değil, Ermenistan`ın kardeşi olduğunu biliyoruz

Tahran'daki Azerbaycan Büyükelçiliği güvenlik çalışanının öldürülmesini kınayan Kafkasya Müslümanları Dairesi Başkanı Şeyhülislam Allahşükür Paşazade, İran'ın Azerbaycan'ın değil Ermenistan'ın kardeşi olduğunu artık bildiklerini söyledi.

Paşazade konuyla ilgili yaptığı yorumda şu ifadelere yer verdi:

"Kardeş olarak gördüğümüz İran'dan bir şehit getirdik. Artık onların bizim kardeşimiz olmadığını, Ermenistan'ın kardeşleri olduğunu biliyoruz. İran'da yaklaşık 40 milyon Azerbaycanlı rejimin tutsağı. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in de belirttiği gibi yaşananlar bir terör eylemidir. Dava kapsamlı bir şekilde soruşturulmalı ve dünya gerçeği öğrenmeli."

Hatırlanacağı üzere 27 Ocak sabahı erken saatlerde Azerbaycan'ın Tahran'daki büyükelçiliğine düzenlenen silahlı saldırı sonucunda büyükelçilik güvenlik servisi başkanı öldürülmüş, 2 güvenlik görevlisi yaralanmıştır. İran'daki Azerbaycan Büyükelçiliği çalışanları ülkeden tahliye edildi, diplomatik misyon faaliyetlerini tamamen durdurdu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+