​Rusya, Moskova`da Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında yeni bir toplantı düzenleme - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

03 Şubat 2023  

​Rusya, Moskova`da Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında yeni bir toplantı düzenleme -

​Rusya, Moskova`da Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında yeni bir toplantı düzenleme ​Rusya, Moskova`da Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında yeni bir toplantı düzenlemeye hazır

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Rusya ve Azerbaycan dışişleri bakanları Sergey Lavrov ve Ceyhun Bayramov arasında telefon görüşmesi yapıldı.

Görüşmede Rus tarafının, Moskova'da Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki barış anlaşmasına ilişkin iki ülkenin dışişleri bakanları arasında yeni bir müzakere turu düzenlemeye hazır olduğu belirtildi.

Bakanlığın yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Bakanlar, Laçin Koridorundaki durumun çözmenin yollarını tartıştı. Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin üçlü anlaşmaları temelinde Ermenistan-Azerbaycan normalleşmesinin tüm yollarla yeniden başlatılmasının önemi vurgulandı.

Rus tarafı, Moskova'da Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki barış anlaşması konusunda iki ülkenin dışişleri bakanları arasında yeni bir müzakere turu düzenlemeye hazır olduğunu teyit etti."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+